kotary akustyczne
Kurtyny

Jak skutecznie poprawić akustykę pomieszczenia?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i łatwo poprawić akustykę danego pomieszczenia, zmniejszyć uciążliwość hałasu, a przy tym nie inwestować znacznych środków. Zdecyduj się na kotary akustyczne.

To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się nie tylko w biurze, ale również sali konferencyjnej, a także w studiu nagrań. Czym są kotary akustyczne, jakie są ich zalety i dlaczego warto je montować?

 

Jak wyeliminować hałas?

Hałas utrudnia komunikację, pogarsza koncentrację i skutkuje spadkiem efektywności. Dlatego dobra akustyka odgrywa tak istotną rolę.

Aby zmniejszyć tę uciążliwość, najprościej jest zastosować kotary akustyczne. Skutecznie wytłumią dźwięk, znacząco poprawią komunikację oraz skrócą czas pogłosu. Najlepiej w tym celu sprawdzą się tkaniny pluszowe.

 

Czym są kotary akustyczne?

Kotary akustyczne to funkcjonalne, eleganckie i nowoczesne materiały. Ich uniwersalny charakter sprawia, że doskonale będą komponowały się w niemal każdym wnętrzu.

Idealnie sprawdzą się  w biurze, studiu nagrań, teatrze lub sali koncertowej. Szczególnie tam, gdzie pogłos spowodowany jest przez użyte materiały konstrukcyjne, takie jak marmur, beton lub szkło.

Skutecznie wyciszą niepożądane dźwięki i poprawią izolację akustyczną.

Zasłony dźwiękochłonne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dopasowanych do potrzeb danego pomieszczenia.

 

Jakie są zalety kotar dźwiękochłonnych?

Do głównych zalet kotar akustycznych należy zaliczyć:

  • redukcję hałasu,
  • poprawę komunikacji,
  • poprawę samopoczucia i komfortu,
  • zmniejszenie pogłosu.

 

Ponadto tkaniny dźwiękochłonne są wytrzymałe i odporne na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych (między innymi takich jak promieniowanie słoneczne czy wilgoć).

Kotary akustyczne wykonuje się z materiałów trudnopalnych, w związku z czym z powodzeniem mogą być stosowane w obiektach użyteczności publicznej. Są przy tym stosunkowo lekkie i eleganckie.

Co więcej, wiele z nich przepuszcza światło, więc tworzy przyjemną dla oka przestrzeń.

 

Co jest ważne przy wyborze tkanin dźwiękochłonnych?

Decydując się na konkretne kotary akustyczne powinniśmy sprawdzić, czy spełniają one określone normy. Przede wszystkim  związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Ponadto zwróćmy uwagę na współczynnik pochłaniania dźwięku. Im wyższy współczynnik, tym tkanina lepiej absorbuje dźwięki.

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonano kotarę akustyczną. Jedną z najlepszych tkanin jest plusz.

Ważne jest również uformowanie samej kotary. Im bardziej pofałdowana, tym lepiej będzie tłumiła hałas.

 

 

Podsumowanie

Kotary akustyczne to świetne rozwiązanie, które skutecznie pomoże nam poprawić akustykę danego pomieszczenia. Tkaniny dźwiękochłonne zredukują niepotrzebny hałas, wytłumią dźwięk i poprawią komunikację.

Mają uniwersalny charakter, więc sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Doskonale spełnią swoje funkcje w teatrze, sali koncertowej lub biurze.

Ważne jest, aby wybierać te kotary dźwiękochłonne, które spełniają określone normy bezpieczeństwa pożarowego oraz absorpcji dźwięku.

Related Posts